Novinky
Podlesí News

 Otevřeno každý den už po 8 mé!Neváhejte rezervovat prostor,děkujeme za důvěru! Pozor celopodlesácká dovolená-24-28.6.! 29.6. dětský den 2/2024 , 30.6. P20!  

více
Novinky a akce e-mailem
Chcete od nás dostávat novinky přímo na váš e-mail?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA. Zjistit více.
Informace získané prostřednictvím Google reCAPTCHA podléhají Pravidlům ochrany osobních údajů a Smluvním podmínkám společnosti Google a používají se všeobecné bezpečnostní účely (nepoužívají se na přizpůsobenou reklamu společnosti Google)

Bez kempu

Úvod Bez kempu

Nově nabízíme službu bez kempu.cz!
ETICKÉ DESATERO
na počátku byla příroda, pak přišel člověk...

Etické desatero bezkempaře

Chceme chránit přírodu, klid i dobré mezilidské vztahy, chceme udržet kvalitní službu. Bezkempu je pro všechny slušné a civilizované lidi, kteří právě chtějí utéct před hlukem a negativními dopady civilizace. Proto každý kdo využívá naší služby bezKempu.cz a cestuje na pozemky majitelů, musí dodržovat tento etický kodex. V případě závažného porušení může být ze systému vyloučen, navíc může obdržet negativní hodnocení od majitele pozemku. Přesto doufáme, že tyto zásady i sami berete jako samozřejmost.

Nehlučíš

Na pozemku a v jeho bezprostředním okolí budeš udržovat klid po celou dobu pobytu, tzn. i přes den, a samozřejmě dodržovat noční klid. Jsi zodpovědný za celou svoji posádku i případně psa. Nebudeš pouštět hlasitou hudbu a budeš mluvit potichu, abys nerušil/a nikoho v okolí. Je zakázáno využívat službu bezKempu k pořádání hromadných oslav i tzv. "grilovaček", či si zvát k sobě další kamarády ( lze udělit vyjímku). Pokud máš nutnou potřebu "pařit", není služba bezKempu pro Tebe vhodná!

Nepoškodíš

Většina pozemků je umístěna v krásné přírodě, kterou je potřeba chránit. Chovej se ohleduplně k rostlinám, zvířatům i celému okolí. Dodržuj pravidla a řády místních parků a oblastí.

Nepodpálíš

Pokud je na pozemku povoleno rozdělávat oheň, budeš využívat pouze ohniště k tomu určené. Po celou dobu budeš mít oheň pod kontrolou a po skončení oheň pořádně uhasíš. Zároveň sleduj aktuální situaci v oblasti, pokud není zákaz kvůli suchu atd.

Nevožereš

Podobně jako u hluku, je nevhodné požívat nadměrné množství alkoholu a pak svým projevem obtěžovat ostatní v okolí, popř. sousedy. Samozřejmě rozumná konzumace alkoholických nápojů je možná, ale pokud budeš v podnapilém stavu obtěžovat ostatní, budeš bez náhrady z pozemku vyloučen/a. Dokonce může být přivolána policie ČR a celá Tvoje skupina může mít díky Tobě problém v budoucnu používat naší službu.

Nepohnojíš

Ne každý pozemek má k dispozici WC a když musíš tak musíš. Je však přísně zakázáno v případě vykonání potřeby volně v přírodě zanechat svůj "výtvor" či "podpapírníky" jen tak ležet na zemi. Dodržuj pravidla a používej lopatku na vyhloubení jamky a následné zahrabání "hnojiva" či si vše odnes s sebou např. v igelitovém sáčku.

Nevyleješ záchod svůj

Nebudeš nikde na pozemku vylévat obsah chemického WC. Pouze po dohodě s majitelem na místo k tomu určené. To samé platí pro odpadní vodu.

Cti majitele pozemku i souseda svého

Majitelé pronajímají své pozemky nejen kvůli penězům, ale také proto, že se rádi setkávají s lidmi, že je to baví a rádi se o svůj pozemek starají. Udělá jim velkou radost, když jim po skončení pobytu poděkuješ a také napíšeš hodnocení pozemku. Pronájem pozemku je i jistou zátěží na mezilidské a sousedské vztahy. Chovej se k okolním sousedům ohleduplně, jako by to byli Tví sousedé doma. Je hezké je pozdravit a ujistit je, že nebudeš dělat žádné problémy.

Neobejdeš

Díky drobným poplatkům, které inkasujeme z nájmu od majitele, můžeme vůbec celou službu provozovat, zajišťovat její kvalitu a funkce. Proto je zakázáno se pokoušet domlouvat s majitelem tzv. "napřímo" a kvůli zdánlivému pocitu ušetřených pár korun tak riskovat, že budeš navždy zablokován popř. i majitel.

Uklidíš

Při odjezdu nezanecháš na pozemku nic, co tam nepatří, tzn. odvezeš si veškeré odpadky s sebou popř. je vyhodíš na místa k tomu určená.

Pochopíš

že služba bezKempu není kemp, ani služba pro "fajnovky" hledající luxus hotelu. Naopak bezKempu je založeno na lidskosti a obyčejnosti. Proto měj pochopení, že některé věci prostě nemusí fungovat jako v hotelu a často většinu případných problémů a nedostatků vyřešíme společně slušným a lidským přístupem. Protože bezkempaři se mají rádi.Amen